Viru klubist

VimpelViru Rotary klubi moodustati 11. juunil 2012. aastal. Tegemist on segaklubiga, kuhu kuuluvad nii mehed kui naised. Klubi charterpresident oli Tauno Võhmar. Ametlikule klubiks hakkamisele eelnes aastajagu kooskäimisi, soovides proovida, kas jagub ühiseid ettevõtmisi ja motivatsiooni. Kui esimestel aastatel kogunesime Jõhvi Kontserdimaja kohvikus Mozart, siis nüüd juba mitmeid aastaid Wironia Hotelli restoranis Rakvere tänaval.

Jõhvis loodud Viru Rotary klubi president, tookordne Jõhvi vallavanem Tauno Võhmar, meenutas, et ettepanek rahvusvahelise klubi võrgustikku laiendada tuli Tallinnast, sest Virumaal neil siiani esindust ei olnud.

Tallinna Vanalinna Rotary klubi liige Peep Mühls jutustas Põhjarannikule, et esimene seeme külvati mulda juba ülemöödunud sügisel, kui Vanalinna klubi liikmed käisid Kohtla-Järvel ja Narvas ühiskonnaõpetuse tunde andmas. “Kui hakkasime kehakinnitust võtma, oli meie klubi tollane president Hans H. Luik kutsunud sinna Tauno Võhmari. Uuesti tuletasime end meelde 2011. aasta kevadel.”

Mühlsi sõnul on Viru Rotary klubi sünd selles mõttes tähelepanuväärne, et nii pikka vaheaega – kaheksa aastat – pole Eestis Rotary klubisid loodud. “Te olete mõnes mõttes selles piirkonnas Eesti ühiskonna selgroog, mis Eesti riiklust ja meelsust siin hoiab,” pöördus ta värske klubi liikmete poole.

Tänasel päeval käib klubi koos igal kolmapäeval, algusega kell 17:30,  Jõhvis Wironia Hotelli II korruse saalis. Pea 80% kooskäimistel on olnud kutsutud esineja, kes sisustab tund aega ühist aega. Suvisel ajal on graafik leebem, muuhulgas tehakse väljasõite põnevatesse kohtadesse ja võetakse koos erinevaid huvipakkuvaid tegevusi ette.

Meie klubi on teiste seas väisanud 2014 sügisel ka Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves.

Loe Eesti Rotary klubidest SIIT!